Podręcznik spawania metodą MAG stali niestopowych, niskostopowych i średniostopowych. zeszt 6, 2023

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 48,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
48.00
Cena netto: 45,71 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

W książce omówiono następujące zagadnienia:

1. Charakterystyka spawania stali elektrodą topliwą w osłonie gazu aktywnego (metodą MAG);

2. Urządzenia do spawania stali metodą MAG;

3. Właściwości i spawalność stali niestopowych, nisko- i średniostopowych;

4. Druty elektrodowe lite do spawania metodą MAG stali niestopowych, nisko- i średniostopowych;

5. Gazy osłonowe do spawania metodą MAG stali niestopowych, nisko- i średniostopowych;

6. Technologia spawania stali niestopowych, nisko- i średniostopowych metodą MAG drutem litym (135);

7. Technika spawania stali metodą MAG drutem litym;

8. Niezgodności spawalnicze typowe dla spawania stali metodą MAG drutem litym

oraz zaproponowano przykładowe pytania egzaminacyjne dotyczące spawania metodą MAG stali niestopowych, nisko- i średniostopowych

Zgodnie z przyjętymi w Polsce zasadami kwalifikowanie spawaczy obejmuje ich szkolenie i egzaminowanie zarówno z wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie spawania poszczególnych rodzajów materiałów przy użyciu określonych metod. Zasady te są opisane w pierwszym zeszycie serii wydawniczej Podręcznik spawania − zagadnienia ogólne, zawierającym informacje niezbędne w nauczaniu każdej metody spawania.

Niniejszy zeszyt – oznaczony numerem 6 – obejmuje wiadomości niezbędne uczestnikom (i praktykującym absolwentom) kursów spawania stali ferrytycznych – od niestopowych do średniostopowych − metodą MAG drutami litymi.

Często zdarza się, że osoba szkolona w zakresie spawania stali niestopowych i niskostopowych metodą MAG (lub w innym zakresie) posiada już kwalifikacje potwierdzone zdanym egzaminem z innego procesu spawania. Wówczas szkolenie teoretyczne może trwać tylko 8 godzin i obejmować zagadnienia wyłącznie dotyczące spawania procesem 135, zawarte w niniejszym podręczniku. Jeśli natomiast szkolenie w spawaniu stali niestopowych i niskostopowych metodą MAG drutami litymi (135) jest pierwszym szkoleniem spawalniczym, nauczanie teoretyczne powinno obejmować również materiał zawarty w Podręczniku spawania − zagadnienia ogólne. Zeszyt 1. Liczba godzin pełnego szkolenia jest wtedy oczywiście większa. W tym zeszycie szczegółowo scharakteryzowano tylko spawanie metodą MAG drutami litymi (proces 135) w zastosowaniu do ferrytycznych stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i średniostopowych ujętych w grupach materiałowych od 1 do 6 oraz 11 wg Raportu Technicznego CR ISO 15608. Spawanie metodą MAG stali wysokostopowych (głównie nierdzewnych), występujących w grupach materiałowych od 7 do 10, jest treścią Podręcznika spawania stali nierdzewnych − Zeszyt 8.

Podano tu również krótkie charakterystyki spawania niektórymi odmianami metody MAG, np. drutami proszkowymi o rdzeniu topnikowym (proces 136) i metalicznym (proces 138), spawania punktowego, spawania z impulsowym podawaniem drutu (STT, CMT) i innymi. Zamieszczono też informacje na temat spawalności poszczególnych grup stali ferrytycznych (od niestopowych średniostopowych), technologii ich spawania, przygotowania złączy oraz niezgodności spawalniczych charakterystycznych dla metody 135. Scharakteryzowano też urządzenia stosowane do spawania metodą MAG . Zgodnie z zasadą przyjętą dla całej serii podręczników nie opisano w tym zeszycie tematów dotyczących zagadnień wspólnych dla wszystkich metod spawania, jak np. podstaw elektrotechniki, rodzajów złączy i spoin oraz ich oznaczania na rysunkach, naprężeń i odkształceń spawalniczych, kontroli jakości spoin, zagrożeń i bezpieczeństwa w spawalnictwie, szkolenia i egzaminowania spawaczy. Są one zamieszczone w Podręczniku spawania – zagadnienia ogólne. Zeszyt 1.

Podkreślić należy, że niektóre wiadomości zawarte w tym zeszycie wykraczają poza wymagany zakres tematyczny przewidziany na kursach spawania stali konstrukcyjnych, ale z pewnością będą one przydatne w praktyce zawodowej. Pozostawia się decyzji wykładowcy, które z nich należy włączyć do programu nauczania. Podręczniki tej serii są przeznaczone nie tylko dla słuchaczy, wykładowców i instruktorów kursów spawania, ale również dla innych osób związanych ze spawalnictwem, w tym technologów, inspektorów, kontrolerów, projektantów konstrukcji stalowych.

Szczegóły

ISBN 9788367902021
Autor Ferenc Kazimierz
Oprawa mi
Rok wydania 2023
Format b5
Stron 192

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Submit
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl